Алкоголізм в родині

Алкоголізм в родині

Дитині важко жити та розвиватися в родині, в якій хтось з батьків вживає спиртне. Коли у людини є проблеми з алкоголем, це впливає на широке коло людей, включаючи сім’ю і особливо дітей. Тому лікування алкоголізму в Тернополі — це шанс отримати своєчасну допомогу та вилікуватися.

Батьки п’ють — діти страждають

Поява дитини на світ — це велике щастя. І якою вона виросте, першочергово залежить від батька та матері. Саме вони створюють світ навколо неї, дають відчуття любові, безумовного прийняття та безпеки. І це, надалі допоможе їй стати щасливим.

В родині, де один з батьків — алкоголік, дитина страждає завжди. Навіть, ще маленька, вона вже відчуває що відбувається щось погане. Атмосфера напруги, стресу, постійні сварки — малюки це все чудово відчувають.

У дітлахів формується почуття провини, і це дуже негативно впливає на їх подальше життя та світогляд. Батьки можуть обіцяти кинути пити та почати лікуватися. Але, чуючи кожного дня пусті обіцянки батьків, діти з дитинства звикають нікому не довіряти.

Прихований алкоголізм

Дуже часто в сім’ях, де є питуща людина, цей факт тримається в таємниці. Дитина з дитинства вчиться приховувати, що батько чи мати пияки, бо так роблять інші члени родини. Пияці шукають виправдування: “Він/вона втомилися”, “Треба зняти стрес”, “Проблеми на роботі”. Причини знаходяться постійно.

Дітлахи в таких сім’ях зростають з розумінням, що так повинно бути. Хаос, постійний деструктив, деградація — то є норма життя. До речі, деградація від алкоголю у жінок настає набагато швидше. Тому що, етиловий спирт швидше руйнує жіночий організм ніж чоловічій. А для вагітної жінки спиртне взагалі це табу, бо не існує безпечних доз спиртного.

Можна виділити два етапи алкоголізму:

  • Прихований (цей етап триває досить довго, навіть роками). У людини існує постійне бажання випити, починає формуватися стійка психічна залежність від спиртного, стають все помітними коливання настрою. Але, людина все це намагається приховати від суспільства, живе в соціумі, ходить на роботу.
  • Наявний (на цьому етапі вже важко щось приховувати. Симптоми хвороби вже ярко виражені та помітні для оточення. Пияка досить швидко деградує, сильно худне, страждають внутрішні органи. Залежний втрачає інтелект, здатність мислити, клітини мозку руйнуються. На цьому етапі, як правило, настає смерть людини.

Алкоголізм — це хвороба, але вона виліковна. Існують різні методи лікування залежності, в тому числі такі, як кодування. Також можливе проведення кодування від алкоголізму в Тернополі, ціна якого відповідає позитивному ефекту процедури.