Сонячні батареї — види, ціни, відгуки

Сонячні батареї — види, ціни, відгуки

Виробництво електроенергії із залученням використання природних джерел енергії стає все більш популярним. Сонячні батареї є одним зі способів перетворення природного джерела енергії в струм. Усім, хто замислювався над цим рішенням, варто дізнатися, які види фотоелектричних елементів існують, а також яка рентабельність у цієї установки.

Якщо ви розглядаєте можливість установки сонячних елементів, скористайтеся сервісом пошуку підрядника. Також сьогодні без проблем можна отримати поміч з оформлення зеленого тарифу.

Сонячні батареї — види

сонячний

Фотогальванічні батареї дістали свою назву від явища фотогальваніки, яке відповідає за отримання енергії від сонячних променів, а потім перетворення її на електрику. Це робиться за принципом появи електромагнітної сили та неможливо без відповідного середовища, розташованого в сонячній батареї, де мають бути як мінімум два напівпровідники. Між двома напівпровідниками або напівпровідником і металом виникає різниця електричних потенціалів.

Полікристалічні сонячні батареї

Основним будівельним блоком ланок є кремній. Ефективність установки досить висока, позаяк вона тримається на рівні 14 %. Фотоелектричні батареї цього типу відрізняються меншим падінням потужності за умов підвищення температури. Тому вони також демонструють найбільшу популярність серед усіх доступних типів сонячних панелей.

Монокристалічні сонячні батареї

Ефективність монокристалічних панелей залишається на рівні орієнтовно 16 %. Основним будівельним блоком монокристалічних сонячних батарей є один кристал кремнію. Моделі цього типу найчастіше виділяються чорним кольором осередків.

Сонячні батареї з аморфного кремнію

Ефективність фотоелектричної установки цього типу знаходиться на рівні близько 6–10 %. Основним будівельним блоком осередків є кремній, який не був кристалізований. Через низьку ефективність, їхня вартість також входить у число більш привабливих.

Фотоелектричні батареї CIGS

Ефективність цих сонячних панелей досить висока, позаяк вона залишається на рівні від 12 до 14 %. Ці типи фотоелектричних батарей переважно складаються з галію, селену та міді. Клітини CIGS через їхню тонку структуру також називають тонкоплівковими.

сонячний

Ціни на сонячні батареї досить сильно різняться. Кінцева вартість залежить від потужності, а також від типу, який ми збираємося встановити. Більш потужні сонячні панелі, що виробляють електрику відповідно до потреб домогосподарства, будуть набагато дорожчими в порівнянні з поодинокими сонячними батареями. Як правило, інвестиції в малу побутову електростанцію спрямовані на продаж надлишкової електроенергії для енергетики. Отже, витрати на фотоелектричні елементи не тільки окупаються, але й генерують стабільний прибуток у наступні роки.

На що звернути увагу при виборі фотоелектричної установки?

Перш ніж вирішити придбати сонячні панелі, варто перевірити, чи є відповідність основним вимогам, щоби мати можливість користуватися перевагами такої енергії. Здавалося б, сонячні батареї забезпечують електрику за будь-яких умов. Проте, деякі місця роблять панелі не такими ефективними, якими вони мають бути. Це може знизити ефективність установки, а також зробити більш тривалим термін окупності інвестиційних витрат.

На що варто звернути увагу, перш ніж вирішити купити сонячні батареї? Насамперед, місце, де ми плануємо їх зібрати, звичайно, не затінене. Кут нахилу даху також важливий. Він має бути не менш як 15 і не перевищувати 65 градусів. Оптимальним розташуванням буде південна сторона. Східне й західне розміщення може знизити ефективність роботи на 10 %.